14.3.2015 - Kralupští Supi x Karlovy Vary - 4:5


 Kralupští Supi - 4 góly
Pavel Brkal - Jindřich Pytela, Josef Piskač, David Šafrata, Lukáš Piskač - Martin Kunšta, Jan Kravec, Radek Novotný, Lukáš Vinkler, Ondřej Lípa, Ondřej Výmola

Komentář
Hned od začátku se hrálo poměrně v tempu. V první třetině padl ale jen jeden gól. Hosté protlačili puk do domácí branky - 0:1. Ve druhé třetině domácí přidali, ale nejprve dávali góly zase hosté. Když se kotouč nešťastně odrazil od zad domácího brankáře, bylo to už 0:2 pro hosty. A aby bylo ještě hůř, tak vzápětí ujel domácí obraně soupeř z Varů a domácí brankář byl nadvakrát opět překonán - 0:3 ! To už bylo pro domácí tým kritické. Ten se ale nevzdával a do konce třetiny se dvakrát střelecky prosadil (Kravec a Lípa) a snížil stav na 2:3 po 2 třetinách. Třetí třetina přinesla dramatický hokej až do závěrečného hvizdu, kdy se domácí snažili o srovnání skóre, ale paradoxně nejprve dvakrát udeřilo na druhé straně - 2:5. Supi se ale nepoložili, zabojovali a v závěru využili přesilovou hru (Novotný) po faulu na Lukáše Vinklera a při závěrečném tlaku se jim podařilo vsítit ještě jednu branku (Šafrata). Víc už ale domácí Supi nestihli a tak si hosté z Varů odvážejí výhru 5:4!

Zhodnocení ze střídačky » Pavel Špaček
Drama až do konce. Je škoda, že jsme se nevyvarovali hrubých chyb v obraně. Přestože jsem hráče nabádal k důsledné hře před oběma brankovišti, tak se nám to dařilo plnit až v závěru zápasu a to už bylo pozdě. Dostali jsme i některé smolné branky, zvláště kuriózní byla ta druhá. Měli jsme i více střel na branku, ale hosty podržel jejich brankář, který chytal výborně. Na všechny naše góly jsme se dost nadřeli, chyběla lehkost, lepší pohyb, důraz před brankou a přesnější střelba. Škoda i nastřelené tyčky, zápas tak mohl skončit smírně. Pokud budeme chtít za týáden v odvetě uspět, budeme se muset zlepšit. Přesto bych chtěl klukům poděkovat za bojovnost, kdy i za nepříznivého stavu dřeli trpělivě dál a dokázali zápas zdramatizovat.

Zhodnocení z ledu » David Šafrata
Osobně si myslím, že po povedeném zápase s Prahou jsme tak trochu ještě "spali na vavřínech". Minimálně v prvních dvou třetinách se nám nedařilo témeř nic - v obraně jsme nechávali Varákům až moc klidu a prostoru, útok si nedokázal pořádně nahrát a individuální průniky končily zpravidla nezdarem. Jediné světlé okamžiky byly kolem půlky a konce zápasu, ale na obrat to již nestačilo. Nezbývá než přijmout prohru a do dalších zápasů vkročit již s tím správným nasazením. Určitě na to máme!

Statistika
Třetiny: 0:1, 2:2, 2:2
Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:5, 4:5
Branky domácích: Kravec (Výmola), Lípa (Kunšta), Novotný (Šafrata), Šafrata (b.a.)
Rozhodčí: Samuel Špaček
Vyloučení: 1:1, využití: 1:0, v oslabení: 0:0
Diváci: 15 (?)